Jak vybrat vodovodní baterii

Jak vybrat vodovodní baterii

Pokud právě dokončujete koupelnu, nebo se chystáte teprve k její realizaci, bude vás jistě zajímat, jak správně vybrat vodovodní baterii. Na trhu je dnes již velké množství vodovodních baterií a je velmi obtížné vybrat tu správnou, která splní naše očekávání a třeba ušetří i nějakou tu korunu ve spotřebě vody jako takové. My vám dnes poradíme, jaké druhy jsou k dostání u prodejců a jaké si můžete přát funkce.

Rozdělení baterií podle umístění

V případě koupelny budete potřebovat pořídit více než jednu baterii. Jednu potřebujete do vany, další do sprchy, jinou zase k umyvadlu. Proto je dobré znát jejich rozdělení. Podle umístění jsou děleny na stojánkové, podomítkové a nástěnné. Stojánkové baterie umisťujeme k umyvadlům, podomítkové a nástěnné k vaně nebo sprchovému koutu. Nástěnné baterie můžeme dělit ještě podle jejich rozteče, které se vyrábí ve 100 a 150 mm. Varianta 100 mm se upřednostňovala dříve a dnes ji můžeme vidět už jen ve starších koupelnách, dnešním standardem je druhá varianta tedy 150 mm, která je více k dostání na trhu.

Srdce a tělo baterie

Kartuše, aneb srdce baterie je její nejdůležitější součást. Její kvalitu poznáte tak, že je tvořena dvěma keramickými destičkami s otvory. Levnou variantu kartuše poznáte podle jejího materiálu. Jsou většinou vyrobeny z plastu a nekvalitních materiálů. Baterie s nekvalitní kartuší pak mají různé závady jako například kapání, prosakování aj. Důležité je také samotné tělo baterie. Nejkvalitnější a odolnější jsou těla vyrobena z mosazi, nebo z jeho slitin.

Design baterie

Vzhled baterie vybírejte i spolu s koupelnovými doplňky. Aby vaše koupelna ve finální úpravě působila jednotně, doporučujeme při volbě zaobleného designu, volit i zaoblené doplňky a řídit se tak i v případě jiných tvarů a designů. Nejlepší volbou je držení se jedné série baterií, to vám ušetří váš čas. Velikost volíme podle velikosti umyvadla, pokud máme malý rozměr umyvadla, volíme i menší baterii. K umyvadlu na desce kupujeme vysokou baterii apod. Ovládání volíme mezi kohoutkovým nebo pákovým typem a regulaci vody mezi pákovou a termostatickou variantou.

Rada na závěr

Při výběru vodovodní baterie se řiďte hlavně kvalitou a dobou záruky, kterou výrobce garantuje. Levné baterie z nekvalitních materiálů bez dlouhé záruky se mnohdy ještě prodraží kvůli opravám, nebo nahrazením nového výrobku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení